LIAM MAXWELL

Amazon Web Services, Kamu Dönüşüm Direktörü

Liam Maxwell, Amazon Web Services'de Uluslararası Merkezi Kamu ekibinin Direktörüdür. Üst düzey kamu liderlerinin modernizasyon ve reform programlarını hızlandırmalarına yardımcı olan küresel AWS ekibini yönetmektedir.

Liam 2012-18 yılları arasında devlet memurluğu yapmıştır. Birleşik Krallık Hükümeti'nin ilk Baş Teknoloji Sorumlusu olarak kamu teknolojisinin ve dijital hizmetlerin modernizasyonunu sağlayan reformlara öncülük etmiştir. Daha sonra Ulusal Teknoloji Danışmanı olarak dijital ekonomideki büyümeyi hızlandırmaktan, içe dönük yatırımlardan ve Brexit sonrası hükümetler arası ve uluslararası ticaret ortaklıkları oluşturmaktan sorumlu olmuştur.

Liam, 2007-11 yılları arasında Windsor ve Maidenhead Kraliyet İlçesi'nde iki kez Meclis Üyesi ve Politikadan Sorumlu Kabine Üyesi olarak seçilmiştir ve 2004-2011 yılları arasında Windsor'daki Eton Koleji'nde Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu görevlerden önce Liam, FTSE100 ve Fortune 500 ticari hizmet şirketlerinde BT Direktörlüğü yapmıştır.

Eğitime büyük ilgi duyan Liam, Maidenhead yakınlarındaki ücretsiz bir okul olan Holyport College'ın kurucularındandır.