JOOST VANTOMME

ERTICO - AUS Avrupa, CEO | MaaS Alliance Başkan Yardımcısı

Joost, güçlü bir strateji ve proje yönetimi geçmişi ile birleşmiş 30 yıllık yasal ve düzenleyici politika işlerinde deneyime sahip bir Belçika vatandaşıdır. Telekomünikasyon, posta, e-ticaret / lojistik ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren mevcut operatörlerde yasal ve politika direktörü olarak görev yapmıştır. PostEurop, FEDMA ve ACEA gibi Avrupa birlikleri ile Birleşmiş Milletler düzeyinde (UPU) lider politika yapıcı rollerini üstlenmiştir. Joost ayrıca Belçika Ekonomi Bakanı'nın kabine üyesi ve bir AB danışmanlık firması olan Hill+Knowlton Strategies'in direktörü olarak görev yapmıştır. Avrupa Komisyonu'nun çeşitli uzman gruplarında ve AB tarafından finanse edilen projelerin danışma kurullarında da aktiftir.

Joost, Ocak 2022'de CEO olarak ERTICO'ya katılmadan önce beş yılı aşkın bir süre ACEA'da Akıllı Hareketlilik Direktörü olarak görev yapmıştır. Joost, ERTICO-AUS Avrupa'nın Strateji Komitesi başkanı ve Denetim Kurulu üyesi olarak olarak görevlerde bulunmuştur. Aynı zamanda MaaS Alliance’ın Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Konferanslarda sıkça konuşmacı olarak yer almakta ve makale yazarı olarak Avrupa ve uluslararası politika konularında ve hareketlilik ve dijital gündem bağlamında araştırma ve inovasyon proje yönetimi konularında paydaşlarla etkileşim halindedir.

Felemenkçe, Fransızca, İngilizce ve Almanca dillerini akıcı bir şekilde konuşabilen Joost, Ekonomik İşletme Hukuku alanında Yüksek Lisans Derecesine, hukuk alanında Yüksek Lisans Derecesine ve Hukuk Öğretimi Diplomasına (Leuven, Poitiers ve Louvain-la-Neuve Üniversiteleri) sahiptir. Ekonomi, işletme ve yönetim alanlarında ek eğitim almıştır.