İSMAİL HAKKI POLAT

İGA Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Yeni İSTANBUL HAVALİMANI'nın işletmecisi İGA'nın Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Polat, havacılık sektöründe 24 yılı aşkın planlama, tasarım, inşaat, Operasyonel Hazırlık ve Havaalanı Transferi (ORAT) ve işletme deneyimine sahiptir. Havacılık alanındaki deneyimi, Skanska USA ile Boston Logan Uluslararası Havalimanı Terminal A & E projelerinde Proje Mühendisi olarak başladı. Türkiye'ye döndükten sonra havacılık alanında çalışmaya devam etmiş, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya'da kamu, özel ve askeri müşteriler için çeşitli uluslararası havacılık ve havaalanı projelerinde yer almıştır.

Halihazırda IGA'daki ekibi, havalimanı master planının operasyonel bütünlüğünü ve hava sahası ve hava tarafı altyapısı, CNS/ATM geliştirme ve entegrasyonu, havacılık emniyeti ve güvenliği, operasyonel etkinlik, hizmet seviyesi, inşa edilebilirlik, altyapı kapasitesi, lojistik ve bağlanabilirlik açısından gelecekteki gelişim için esnekliği sağlamak amacıyla tüm havalimanı organizasyonuna tam teknik ve mühendislik çalışmaları sunmaktadır.

Polat, IGA'daki görevine ek olarak, EUROCONTROL'ün Performans İnceleme Komisyonu (PRC) üyesi olarak Havaalanları Odak Noktası olarak seçildi ve kapıdan kapıya Pan-Avrupa Hava Seyrüsefer Hizmetleri performansının bağımsız ölçümü, değerlendirilmesi ve gözden geçirilmesini sağladı.