Dr. KAAN YILDIZGÖZ

MODAXO, İş Geliştirme İcra Direktörü

Kaan Yıldızgöz şu anda Birleşme ve Satın Alma faaliyetlerini denetlemekten ve Modaxo'nun Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika (APMEA) Bölgesi'ndeki girişimlerine stratejik destek sağlamaktan sorumludur. Daha önce UITP'de Üyelik ve Küresel Operasyonlar Kıdemli Direktörü ve Yönetim Kurulu üyesi, Üyelik, Pazarlama ve Hizmetlerden Sorumlu Kıdemli Direktör ve daha önce Brüksel'deki UITP Akademi Direktörü, Dubai'deki Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ulaşım Mükemmeliyet Merkezi Direktörü, Türk Hava Yolları'nda Müşteri İlişkileri ve CRM Direktörü ve Metro İstanbul'da Kalite ve Geliştirme Direktörü olarak çalıştı.

Dr. Kaan Yıldızgöz, Star Alliance Müşteri İlişkileri Strateji Komitesi Üyesi, Uluslararası Ulaştırma Düzenleyicileri Birliği (IATR) Danışma Kurulu Üyesi ve Uluslararası Karayolu Birliği (IRU) Eğitim Danışma Kurulu Üyesi olarak görev aldı. İstanbul ve Bahçeşehir Üniversiteleri'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı ve Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne'de misafir öğretim görevlisi olarak bulundu.

Kaan Yıldızgöz, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin dört yıllık İşletme Mühendisliği Programı'ndan 2,5 yılda mezun olan ilk öğrenci olma özelliğini taşıyor. Ayrıca Marmara Üniversitesi'nden Uluslararası İşletmecilik alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve Harvard Üniversitesi'nde "Piyasa Ekonomisinde Altyapı: Kamu Özel Ortaklıkları" Yönetici Eğitim Programı'nı tamamlamıştır. Dr. Yıldızgöz, doktora çalışmalarını "Ulaşım Ağı Şirketlerinin Ortaya Çıkışı: Kentsel Hareketlilik, Düzenleme ve Kentsel Hareketlilik Ekosisteminde Gelecekteki Rolünün Analizi" başlıklı teziyle tamamlamıştır. Ayrıca Dr. Yıldızgöz, "Dijitalleşme Çağında Taksiler" (2018) ve "Koronavirüs Çağında Taksiler" (2020) kitaplarının yazarıdır.