Dr. FEYZULLAH GÜNDOĞDU

UITP, Kıdemli Danışman ve Avrasya Başkanı

Dr. Feyzullah Gündoğdu, 1970 yılında doğdu. Fizik-Elektronik Mühendisliği programından mezun olduktan sonra 1998 yılında Fizik Yüksek Lisans derecesini aldı. 2021 yılında İşletme Doktora programını "Enformel Ulaşım Sisteminin Kurumsallaşmasının Paydaş Memnuniyetine Etkileri" teziyle tamamladı.

Bir yıl boyunca savunma sektöründe Ar-Ge departmanında optik-haberleşme mühendisi olarak çalıştı. Bu alanda iki askeri proje tamamladı.

1999 yılında Metro İstanbul A.Ş.’ye katıldı ve altı yıl boyunca; sinyalizasyon mühendisi, bakım planlama, yazılım geliştirme mühendisi, risk yönetimi gibi farklı pozisyonlarda çalıştı.

2005 yılında Kayseri Raylı Sistemler Projesinde, Sinyalizasyon ve telekomünikasyon sistemleri, demiryolu araçları ve RAMS faaliyetlerinden sorumlu baş mühendis olarak çalışmaya başladı. Bu süreç içinde Marmara Marmaray demiryolu projesinde RAMS ve EMC Müdürlüğü yaptı.

2008 yılında Kayseri Ulaşım AŞ’ye Sabit Tesisler Müdürü olarak geçiş yaptı. Hat, güç sistemi-havai hat katener sistemi ile elektrik ve elektronik sistemlerinden sorumlu olarak görev yaptı.

2013 yılında Kayseri Hafif Raylı Sistem 2. ve 3. aşama projelerinde, 17 km'lik çift hat tüm inşaat ve elektromekanik işleri dahil olmak üzere, inşaat müdürü olarak görev aldı.

2014 yılında Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü oldu. HRS, Otobüs, Bisiklet Paylaşımı, Elektronik Ücret Toplama, 35 km çift LRT hat, 69 LRT aracı, günlük 450.000 yolcu ile 1200 personel ile 620 otobüsü içeren toplu taşıma sisteminin yönetimi üstlendi.

2015-2019 yılları arasında UITP'nin politika ve yönetim kurulu üyeliğini yaptı. 2019-2021 yılları arasında UITP Bireysel Taşımacılık çalışma grubu başkanlığı ve başkanlık komitesi üyeliği görevlerinde bulundu. Türkiye'de Raylı Sistem İşletmecileri Derneği TÜRSİD'in başkanlığını yaptı. Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Kayseri Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Türk Kalite Derneği Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Demiryolu Emniyeti Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu Üyesidir.

2022 yılında Merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Toplu Taşıma Birliği, UITP'ye katılan Dr. Gündoğdu, UITP Akademisinin kıdemli danışman ve Avrasya Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.