TUFAN YILMAZ

İNTETRA Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri, AR-GE Müdürü

Tufan Yılmaz, 1987 yılında İstanbul'un Bakırköy ilçesinde doğmuştur. Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Yılmaz, gömülü yazılım mühendisi olarak başladığı kariyerinde, donanım tasarım takım lideri ve AR-GE müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır.

Dokuz yılı aşkın süredir, akıllı şehir ve ulaşım teknolojileri alanında donanım ve yazılım çözümleri üzerinde çalışmalarını sürdürmekte olan Yılmaz, Intetra Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri'nde beş yıldır AR-GE müdürlüğü görevini yürütmektedir. Ankara-Niğde Otoyolu, Çanakkale Köprü ve Otoyolu ve Aydın-Denizli Otoyolu gibi Türkiye için prestijli ulaşım projelerinde akıllı ulaşım sistemi donanımlarını ve elektromekanik altyapıyı geliştiren ekibe liderlik etmiştir. Çağın beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak akıllı ulaşım teknolojileri üzerine yeni donanımlar geliştirme ve bu donanımları IoT, yapay zeka, block zincir gibi trend teknolojilerle güçlendirme anlayışıyla bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Tufan Yılmaz, Gebze Teknik Üniversitesi'nde Akıllı Şehir ve Ulaşım Teknolojileri yüksek lisans programına devam etmektedir.