S. ÖZGE ARIOĞLU

Yapı Merkezi Holding, Yönetim Kurulu Üyesi | Yapı Merkezi İdis, Yönetim Kurulu Başkanı

Sami Özge Arıoğlu 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İki sene boyunca Yapı Merkezi İnşaat şirketi bünyesinde saha mühendisi olarak çalıştıktan sonra 2000 yılında Berkeley California Üniversitesi’nde Proje Yönetim Diploma Programını bitirmiş ve lisansüstü eğitimine Purdue Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde devam ederek 2001 yılında İnşaat Yönetimi ve Mühendisliği lisansüstü diplomasını almıştır. Sami Özge Arıoğlu iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Kısa bir süre Amerikan TBE İnşaat Şirketinde çalıştıktan sonra  Türkiye’ye dönmüş ve  Yapı Merkezi bünyesinde birçok önemli kademelerde çalışmıştır. İş hayatı boyunca aktif olarak Türkiye, Suudi Arabistan, Kuzey Afrika gibi dünyanın çeşitli bölgelerinde başarılı projelerin içinde bulunmuş ve özellikle İnşaat Proje Yönetimi, Tünel Mühendisliği, Demiryolu Sistem Mühendisliği ve Proje Finansman konularında kapsamlı deneyim kazanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Sami Özge Arıoğlu, Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve grubun teknoloji şirketi olan Yapı Merkezi İdis’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.