Dr. ROBERT JAFFE

ConSysTec Müdürü

Dr. Jaffe, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde Cornell Üniversitesi'nden lisans ve Stanford Üniversitesi'nden yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir. Aynı zamanda Uluslararası Sistem Mühendisliği Konseyi’nden Sertifikalı Sistem Mühendisliği Uzmanıdır. IBM'in Araştırma Bölümü'nde Endüstriyel Bilgisayarlı Görü laboratuvarını yöneten bir Araştırma Grubunun Yöneticisi olarak 13 yıl çalıştıktan sonra 1996 yılında Consensus Systems Technologies ("ConSysTec")'i kurmuştur.

1993-1996 yılları arasında ABD Ulaştırma Bakanlığı Ulusal AUS Mimarisinin geliştirilmesinde Program Yöneticisi ve Baş Mimar olarak görev yapmış olan Dr. Jaffe, halen söz konusu mimari üzerine çalışmaya devam etmektedir.

ABD, Kanada, Şili, Kolombiya, İsrail, Suudi Arabistan, Katar ve Çin'de 90'dan fazla bölgesel AUS mimarisi geliştirmiştir. Yakın zamanda New York Şehri Bölgesel AUS Mimarisi için bir güncellemeyi tamamlamış ve bu güncellemede toplu taşıma otobüsü, metro, banliyö treni ve ayrıca trafik sıkışıklık ücretlendirmesi için yeni AUS hizmetlerine odaklanmıştır.

Dr. Jaffe, Rutgers Üniversitesi Ulusal Ulaştırma Enstitüsü'nde Ulaştırma Profesyonelleri için Proje Yönetimi eğitimini yüz yüze ve çevrimiçi olarak geliştirip vermektedir.

IRF AUS Komitesi Başkanı olan Dr. Jaffe, IRF Yönetim Kurulu ve İdari Komitesi'nin yanı sıra AUS New York Yönetim Kurulu'nda da görev yapmaktadır.