Değerli Üyemiz/Paydaşımız,

Türkiye Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği (AUS Türkiye) tarafından 2-4 Mayıs 2024 tarihlerinde Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Tunçalp Özgen Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdülkadir URALOĞLU’nun himayelerinde “SummITS’24 4. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi” düzenlenecektir.

Üç gün sürecek olan zirvenin ilk günü öğleden önce açılış merasimi ile birlikte “7. Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri” takdim edilecek, ödül töreninin ardından protokol tarafından fuar alanı açılışı ve stant ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Zirvede AUS ile ilgili uzmanların ve yetkililerin katılacağı 7 adet panel, Start-Up’ların çalışmalarını sunacakları Start-Up Corner ve ikili görüşmeler, akademik çalışmaların ve öne çıkan yenilikçi projelerin sunumlarının yapılabileceği alanlar yer alacaktır. Zirve ile ilgili detaylı bilgi www.auszirvesi.org adresinde yer almaktadır.

Stantlı katılım ve sponsorluk ile ilgili detaylı bilgi almak için:

Satış ve Sponsorluk Koordinatörü
Ayşe Buket SOYTÜRK
GSM      : +90 546 696 2092
E-posta : buket.soyturk@austurkiye.org.tr

Panellerde kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör paydaşları, ulusal ve uluslararası kuruluşlardan üst düzey yöneticiler, akademiden ve sektörden uzmanlar konuşmacı olarak yer alacaktır. Zirve süresince düzenlenecek oturumlarda aşağıdaki konuların tartışılması ve sektörel gelişmelerin ele alınması planlanmaktadır:

  • Akıllı Ulaşım Sistemleri: Küresel Bir Perspektif
  • Hareketlilik ve Lojistikte Dijitalleşme ve İnovasyon
  • Bağlanabilirlik ve Haberleşme Teknolojileri
  • Ulaşımda Akıllı ve Dirençli Altyapılar
  • Yeşil ve Temiz Ulaşım
  • Ulaşımda Büyük Veri ve Yapay Zekâ
  • Güvenli, Sürdürülebilir, Erişilebilir ve İnsan Odaklı Ulaşım

Türkiye’de ve dünyada AUS alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların zirve programında ve fuarda yer alması beklenmekte olup ülkemizde AUS’un gelişimine katkıda bulunmak ve sektör paydaşlarının bir araya gelmesini sağlamak amacıyla “AUS ile Ulaşımın Dijital Dönüşümüne Öncülük Etmek” mottosuyla düzenleyeceğimiz zirvemize katılımlarınızdan ve desteklerinizden onur duyacağımızı arz ederim.

Saygılarımla,
Esma DİLEK
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdür Yardımcısı
AUS Türkiye Başkanı